zajimavosti

Řadit podle:

Plechová Líza se přezdívalo prvnímu automobilu, který začal masově vyrábět Henry Ford.

0 komentářů

Panasonic přišel na trh s megafonem, který umí překládat z japonštiny přímo do angličtiny i jiných jazyků. Bude využíván při olympijských hrách v Japonsku.

0 komentářů

Švédská umělkyně Julia Koceva dokáže nakreslit realistické obrazy známých osobností, zvířat či květin. To všechno pomocí metody tečkování.

0 komentářů

Prozatím blíže neurčený druh jihoamerického pavouka šokoval vědce. Zjistili, že si staví sítě, které jsou opravdovým architektonickým úkazem. Je to v podstatě kruhová struktura z vláken, které připomínají miniaturní Stonehenege.

2 komentáře

Norové trpí nepochopitelným strachem z vlků. Více jak 11 tisíc lidí požádalo v roce 2016 o povolení k odstřelu vlka. V celé Skandinávii přitom žije jen asi 400 vlků.

1 komentář

Nejvyšší hrad z písku postavil Američan Ted Siebert. Hrad byl postavený za dva týdny z 1800 tun písku a měřil přesně 13,97 metrů.

3 komentáře

Skutečně černá růže v současnosti neexistuje a ani doposud nebyla vypěstovaná. To co klasifikujeme jako černé růže, jsou ve skutečnosti červené nebo fialové květy. Jejich barva je tak sytá, že vypadají jako černé.

0 komentářů

V oblasti Gemla - Uppsala ve Švédsku našli archeologové dvě stovky amuletů. Místo sloužilo k náboženským rituálům Vikingům i dalším pohanským kmenům.

0 komentářů