zajimavosti

Řadit podle:

J. K. Rowlingová, autorka knih o Harry Potterovy během posledních let rozdala 160 milionů dolarů na charitu.Říká: ,,Pokud dostanete více, než sami potřebujete, tak je vaší morální povinností nakládat s tím rozvážně, ale také rozumně rozdávat.“

5 komentářů

Jsou zvuky, které obtěžují většinu lidí (škrábání nehtů na tabuli). Pokud ale patříte mezi lidi, kterým vadí zvuk vznikající při srkání či žvýkáním, tak nejspíše trpíte misofonií. Příčinou může být přílišná kreativita člověka.

1 komentář

Ve Skotsku přichází v účinnost nový zákon, jenž zakazuje kouření v autech za přítomnosti dětí. Řidiči přistižení při zapalování cigarety v autě, kde jsou přítomny osoby mladší 18 let, budou čelit okamžité pokutě.

6 komentářů

Široce populární mapová aplikace vám nyní řekne, jestli jsou lokality vhodné pro invalidy – a to díky skupině pracovníků v Googlu, kteří jejímu vývoji obětovali 20 % svého času.

0 komentářů

Sedmikráska odjakživa patřila k nejznámějším domácím rostlinám, a přestože je na první pohled spíš nevýrazná, představuje jak drahocenný druh plané zeleniny, tak tradiční léčivý prostředek.

1 komentář

Takto se nazývá sportovní disciplína, při které se závodí se psím spřežením.

3 komentáře

Ve snech vídáme pouze obličeje, které již známe. Naše mysl nedokáže vymyslet nové obličeje. Ve snech vídáme skutečné tváře reálných lidí, které jsme v životě potkali – přestože si to nemusíme pamatovat.

5 komentářů

Mount Everest je nejvyšší hora světa. Teď se ovšem vedou debaty o tom, jak je vlastně vysoká. Podle některých zpráv přímo z Nepálu předloňské ničivé zemětřesení připravilo nejvyšší horu o část jejího vrcholu.

0 komentářů