zajimavosti

Řadit podle:

Po 131 letech se vědcům možná konečně podařilo znovu najít dlouho ztracené růžové a bílé terasy u jezera Rotomahana na Novém Zélandu. Ty byly svého času prohlášeny přírodním divem světa. Poté byly po výbuchu sopky zasypány lávou.

1 komentář

Měsíčník svítivý je zvláštní druh ryby žijící v oceánech. Původně byla tato ryba velice uctívaná a zdejší domorodci si mysleli že jde o božího posla. Dokonce se za její nedovolené ulovení dávaly velice vysoké tresty.

0 komentářů

Tetrachromati jsou lidé disponujících superzrakem. Dokáží vidět o 99milionů více odstínů barev než běžný člověk. Průměrně vidíme okolo milionu barev.

0 komentářů

Muž zo slovinskej občiny Duplek našiel nevybuchnutú americkú bombu z 2. světovej vojny. Namiesto kontaktovania polície nález naložil na auto a odviezol si ho domov. Bolo to veľmi nerozumné – bomba mohla kedykoľvek vybuchnúť.

0 komentářů

Rybák dlouhoocasý je pták, který každý rok uletí 40 000 km - letí z Antarktidy na svá arktická hnízdiště a pak zase zpátky. Za 25 let by tento rybák nalétal stejnou vzdálenost jako na Měsíc a zpátky.

0 komentářů

Larva nočního motýla Antheraea polyphemus za prvních 56 dní pozře 86 000 násobek vlastní váhy při vylíhnutí z vajíčka. Dítě vážící 3,17 kg by podle toho muselo zkonzumovat 273 tun potravy.

0 komentářů

Čokoláda se v roce 1800 běžně doporučovala lidem jako tišící prostředek na trápení způsobené ztracenou láskou.

5 komentářů

K číslicím 1 a 0 nejsou na telefonech přiřazena žádná písmena. Je to tak z toho důvodu, že právě tyto se používají pro nouzová volání anebo služby operátorů.

2 komentáře