hry
Pro správné fungování si musíš nainstalovat flash player.

Pisanki (pozor, zmenši to:)

POZOR: Tuto hru si musíte sami „zmenšit“ do okna takto: kliknete do obrázku, stlačíte PRAVÝ KNOFLÍK MYŠKY a vyberete z ponuky: „VZDÁLIT“ – to aby bylo vidět všechno, i svíčku napravo. :-D

Aby bylo vidět SVÍČKU NAPRAVO. Pomocí ní roztopíš vosk po vybrání vejce z barvy.

„Pisanki“ jsou malovaná vajíčka, které se na Ukrajině zdobí tradičně pomocí vosku a veselých barev. Skusíš si nějaké vymalovať i ty? Nakonec si obrázek můžeš uložit do počítače.

Kliknutím na tubičku s barvou vyměníš barvu v sklenici. Na zdobení nejprve použi vosk. Nanášej ho voskovkama anebo si vyber šablónku z ponuky dole, které se obtiskují na vajíčko. A potom po ponoření do barvy – všechno zavoskované zůstane tak jak předtím… Co nechceš přebarvit, musíš zavoskovat. :-D

Stlač ručičku, vem vajíčko a opatrně ho pořádně ponoř do barvy. Pak už můžeš vajíčko dáť nad svíčku, aby se vosk roztopil. První část díla je hotová. Jak teď budeš pokračovať? No polož vajíčko na podstavec, zas použi voskovky a ty plošky, které mají zůstat v původní barevnosti – zavoskuj. Pak barva, svíčka atď.

Zapojte fantazii a pohrajte si s tím. :-D Krásné vzory vám budou vznikat pod rukama. A super hry máš denno-denně na Rexovi. Stačí se podívat so kategorií, určitě najdeš hru, jaká se ti líbí.