hry
Pro správné fungování si musíš nainstalovat flash player.

SUPAPLEX

Si Supaplex. Žiješ na mezi elektronickými součástkami. Děláš si bezpečnou cestu mezi padajícími kameny a sbíráš pozitrony (energetické vrtulky). Dostaň se co nejdál a nevzdávej to, protože tato hra se podaří pouze trpělivým a moudrým hráčům. Sbírej vrtule, odtláčej kulové balvany a utíkej před nimi, aby tě nezavalili. Cílem hry je nasbírat plný počet vrtulek (číslo se vám ukazuje v levém horním rohu) a pak se dostat do nového levelu přechodem přes oranžové políčko „E“. Dopředu si promyslete cestu, aby váš Supaplex neskončil zavalený v díře, odkud se nedá vyjít. Tak do toho!

Rexík vám nabízí finty: 1. Stlačení MEZERY + ŠIPKY: vezmeš políčko, které je před tebou. (A vybouchneš červené diskety, když je už máš nasbírané). 2. Stisknutím terminálu (kostky s obrazovkou) – vybouchneš všechny žluté diskety. 3. Nůžky, diskety a jiné věcičky – jejich funkci poznáte později, je to zábava!

Hru spustíš kliknutím na Play a kdyť si zvolíš „odemknutý level“, musíš ještě stisknout START! Ovládání je šipkami a mezerou. Nemačkejte Esc, to byste se vzdali. :-) H – Help: ukáže, jak se hra ovládá P – Pauza 1 nebo 2 nebo 3: rychlost hry nebo Supaplex. Rexík doporučuje hrát na 1. S a L: Uložení rozehrané hry a/nebo Načtení uložené hry na obrazovku.

V jedné části je potřeba vybouchnout žluté diskety tím, že se nabouráš do počítače ve tvaru velké kostky.