zajimavosti

Řadit podle:

Dalmatín je známý pro svou bílou srst s černými skvrnami. Ale štěňátka tohto plemena sa rodé beze skvrn, jsou úplně bílá. Černé skvrny se objevia později, vyvíjejí sa v prvních týdnech života štěňátka.

0 komentářů

První telefónní automaty nebyli na mince, ale stál vedle nich pokaždé člověk, který vybíral poplatek za uskutečněné hovory. První automaty na mince se objavili až v roce 1899.

0 komentářů

V roce 1922 objevil anglický archeolog hrobku Tutanchamona po víc než 20-letém hledání, pričem první stopu objevil na starém poháru koupeném od neznámého překupníka.

0 komentářů

První reklama na čokoládu se objavila v anglických novinách v roce 1657.

0 komentářů

Veľkonočný ostrov dostal svoje meno podľa toho, že bol objavený na Veľkonočnú nedeľu v roku 1722. Na ostrove je okolo 600 sôch zo sopečného kameňa. Niektoré merajú až 10 metrov a vážia až 90 ton.

0 komentářů

Vo vesmíru je planeta pojmenovaná po Slovensku s názvem 1807 Slovakia. Objevil ji Milan Antal večer dne 20. srpna 1971 na observatoři na Skalnatém plese. Proto je pojmenovaná po Slovensku.

5 komentářů

Sklo objevili jako první Egypťané už 3000 let před Kristem. Kolik má tedy sklo let?

0 komentářů

Kdyby jsme čas od vzniku Země zobrazili jako jeden rok se vznikom Zeme 1. ledna, první život by se na ní zrodil až v březnu. První dinosauři by se objavili v polovině prosince a lidé by se vyvinuli den pár hodin před koncem roku.

0 komentářů