zajimavosti

Řadit podle:

Jeden druh tučnáka žije také v Africe. Na ostrovech při Namibii a Jižní Africe a dokonce na pevnině při Kapském měste. Je to T. brýlový v počtu asi 100 tis. jedinců.

0 komentářů

Červené krvinky lidského těla postavené na sebe by vytvořili věž vysokou 50 000 km. Každý týden se obmění polovina krvinek, každou vteřinu jich 15 milionů zanikne.

0 komentářů

Měsíční světlo, které vidíme v noci, nepochází z Měsíce. Je to vlastně sluneční světlo, které se odráží od jeho povrchu.

0 komentářů

Kosatka je sice obr, ale je také velmi dobrý plavec. 100 metrů zvládne za 6,3 sekundy (běžný člověk to zvládne za 46 sekund a světový rekord je asi 9 sekund).

0 komentářů

Věděli jste, že některá zvířata umí spát ve stoji? Krávy a koně mají na to speciálně přizpůsobené klouby na nohách. Zacvaknou se a drží pevně jako sloupy.

0 komentářů

Ve větší výšce, než létají letadla, je ozonová vrstva. Působí tak trochu jako sluneční brýle, chrání nás před nebezpečnými spalujícími slunečními paprsky.

0 komentářů

Nejnižší kopec s oficiálním názvem má výšku 4,5m – je na golfovém hřišti v Brunei.

0 komentářů

Pokud spočítáte, kolik vteřin uplyne od blesku po zahřmění, můžete odhadnout, jak daleko je bouřka. Na každé tři sekundy je to kilometr.

0 komentářů