zajimavosti

Řadit podle:

Vajíčka, které nakladou ptáci, mají různý tvar a barvu. Můžou být skvrnitá, co nezvanému návštěvníkovi ztěžuje objavení hnízda.

0 komentářů

Duha se objevuje zvyčejně při dešti. Vidíte ji jenom když stojíte chrbtem k Slunci, kterého paprsky dopadají na dešťové kapky před vámi a světlo se rozkládá na spektrální barvy.

1 komentář

V Jižní Africe objevili první diamant děti, které si hráli na břehu řeky.

0 komentářů

Dalmatín je známý pro svou bílou srst s černými skvrnami. Ale štěňátka tohto plemena sa rodé beze skvrn, jsou úplně bílá. Černé skvrny se objevia později, vyvíjejí sa v prvních týdnech života štěňátka.

0 komentářů

První telefónní automaty nebyli na mince, ale stál vedle nich pokaždé člověk, který vybíral poplatek za uskutečněné hovory. První automaty na mince se objavili až v roce 1899.

0 komentářů

V roce 1922 objevil anglický archeolog hrobku Tutanchamona po víc než 20-letém hledání, pričem první stopu objevil na starém poháru koupeném od neznámého překupníka.

0 komentářů

První reklama na čokoládu se objavila v anglických novinách v roce 1657.

0 komentářů

Veľkonočný ostrov dostal svoje meno podľa toho, že bol objavený na Veľkonočnú nedeľu v roku 1722. Na ostrove je okolo 600 sôch zo sopečného kameňa. Niektoré merajú až 10 metrov a vážia až 90 ton.

0 komentářů